Karton çanta ve poşetler birçok firma ve kişi tarafından oldukça sık kullanılan bir reklam aracıdır. Karton çantalar uzun soluklu olarak kullanılabilir. Satış sonrası kurumun logosunun ve bilgilerinin yer aldığı bir karton çanta kullanımı hem marka bilinirliği açısından hem de kurumsal kimlik açısından oldukça önem arz etmektedir.  Müşteriler kurumlarına ait karton çantayı kullanarak bilinirliğini arttıracaktır. Ayrıca dayanıklılığı sebebiyle karton çantalar genellikle atılmayıp müşterinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda tekrar kullanılmaktadır.

Karton çantalarda genellikle kraft veya bristol kağıt kullanımı tercih edilmektedir. Geri dönüştürülmüş kağıtlardan elde edilerek üretilen kraft kağıdın en önemli özelliği, doğa dostu olmasıdır. Bristol ise beyaz bir kağıttır ve bu kağıda zemin renkler basılarak farklı renkte karton çantalar elde edilebilir.

Söz konusu kağıt çeşitlerinin dışında tamamen özel karton çanta üretmek de mümkündür. Kağıt kataloglarından seçilebilecek fantezi kağıtlardan farklı tasarıma sahip karton çantalar üretilmektedir.

Karton çanta üretimine başlamak için öncelikle müşterinin istediği ebatlar doğrultusunda çizim yapılmaktadır. Çizim yapabilmek için en, boy ve derinlik (körük) olmak üzere 3 ölçüye ihtiyaç duyulmaktadır. Ebatlar yatay, dikey veya kare olabileceği gibi istenilen her ebatta karton çanta üretmek mümkündür. Bu işlemin ardından müşterinin isteği doğrultusunda karton çantaya logo, adres vb. detaylar eklenmektedir. Arzu edildiği takdirde ofset baskının dışında varak baskı, lak, kabartma gibi teknikler de uygulanabilir. Müşteri onayının ardından baskı aşamasına geçilir.

Kağıtlar, tabakalar halinde istenilen özellikte basıldıktan sonra, selefon uygulanacak ise selefon işleminden geçer. Genellikle bristol kağıt kullanılan karton çantalarda selefon işlemi uygulanmaktadır. Bu işlemlerden sonra tabakalar müşterinin tercihi doğrultusunda özel ölçülerde üretilen bıçaklar aracılığıyla kesilmektedir. Kesim işleminden sonra katlama ve tutkal ile yapıştırma işlemi uygulanmaktadır. Son aşamada ise karton çantalara ipler geçirilir.

Karton çanta fiyatları, seçilen ebada, kağıda ve baskı tekniklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?